Preskočiť na obsah

Ktoré sú tri základné pózy na Instagram pre chalanov? Ako pózujú muži? Foto návod. Plus niekoľko bonus tipov v tomto článku.

Pózy na Instagram
- aj muži chcú vyzerať elegantne

Tento týždeň som sa rozhodol venovať pánskej elegancii, klasickej aj modernej. Ukážem ti pózy na Instagram pre mužov, ktoré zvládneš aj ty. 

Článok v skratke:

  1. O Instagrame
  2. Základná póza pre mužov: opretie
  3. V pohybe
  4. Hra s oblečením a doplnkami
  5. Dodatočné tipy

 

Nadväzujem na článok 7 tipov na fotenie pre mužov, takže ak si ho ešte nečítal, mal by si to napraviť, než budeš pokračovať v tomto. Prípadne si pozri krátke video, ktoré je k nemu priložené.

Na samotné fotenie budeš potrebovať košeľu, sako alebo oblek, módne doplnky ako kravatu, hodinky alebo manžetové gombíky. Outfit môžeš doplniť aj pánskymi šperkami alebo elegantnejšími topánkami.

Ďalej potrebuješ dobré svetlo, niekoľko lokácií a samozrejme, fotografa. Ak by si po ruke nemal ochotného kamoša, môžeš experimentovať aj so samospúšťou vo foťáku alebo na mobile. 

Pózy na instagram muži

O Instagrame

V októbri 2019 oslávil IG už svoj deviaty rok. Aplikácia vyvinuli Kevin Systrom a Mike Krieger a uviedli ju na trh v roku 2010. Odvtedy je druhou najväčšou sociálnou sieťou na svete s viac ako 1 miliardou založených účtov. Denne sa do aplikácie prihlási viac ako 500 miliónov aktívnych užívateľov a doposiaľ spolu pridali viac než 50 miliárd fotiek. 

Vieš, ako Instagram oslávil svoje deviate narodeniny? Tento mesiac s najnovšími softvérovými updatemi uviedli na trh tmavý režim (dark mode) a postupne zavádzajú nový vizuál hlavnej stránky a profilov, kde už nebude vidieť počet lajkov pod fotkami.

Po Kanade, kde bežal beta-test, to aktuálne skúšajú aj v Austrálii, Brazílii, Írsku, Taliansku, Japonsku a na Novom Zélande – tam už schovali lajky. Podľa Marka Zuckerberga nová funkcia zabezpečí, aby sa sledovatelia sústredili viac na pridané fotky a videá a nie na počet rozdaných srdiečok.

Zaujímavá je štatistika, podľa ktorej majú fotografie s tvárou o 38% lepšiu odozvu než tie ostatné. Tiež platí, že viac pozornosti získavajú fotky s pozitívnou náladou, jasnými farbami alebo s úsmevom.

pánsky úsmev

Tri základné pózy na Instagram - muži

1. Opretie

Opretie je veľmi uvoľnené a neformálne držanie tela. Naklonený môžeš byť k stene, k zábradliu alebo aj pouličnej lampe. Opieraj sa o stĺp, svoje auto alebo kamenný múr.

Variácie tejto pózy si už iba v uhloch tvojho pohľadu. Pozeraj sa priamo do objektívu, niekam do diaľky alebo dole.

Elegantný doplnok je aj čierny klobúk.

Opretie

Klasická kombinácia: biela košeľa a traky.

Opretie - pózy na fotenie

Extravagantná kovová kravata zlatej farby.

Pózy pre mužov na fotenie

2. Pózy na Instagram: muži v pohybe

Trošku viac praxe vyžaduje druhá poloha, keď si zachytený počas chôdze. Je to štylizované držanie tela, pri ktorom napodobňuješ kráčanie pomalým tempom.  

Táto póza vynikne, keď kráčas smerom k fotografovi, ale on ťa zachytáva viac z boku ako z predu. 

Naz kráča hore schodami.

počas chôdze - pózy na instagram

Prechod cez ulicu.

Model pózuje počas chôdze

Pohľad do diaľky.

pohľad do diaľky

3. Hra s oblečením

Tretia základná póza je štylizovaná úprava oblečenia. Ide o prirodzené nepatrné pohyby, ktoré človek vykonáva, keď si napráva kravatu alebo rozopína sako. 

Pekné detailné zábery vznikajú aj pri viazaní šnúrok alebo naprávaní náramkov.

Pánske šperky a kľúč na krku ako módny doplnok.

Doplnky

Fotka má príbeh: rozopnuté traky a fajčiarska prestávka.

Pózy na Instagram muži

Moderné prostredie dopĺňa atmosféru.

zlatá kravata

Najžiadanejšie služby

Portrétové fotenie vonku

Obľúbena klasika. Štandardné fotenie v meste alebo prírode pre každého, kto chce mať tie najkrajšie portréty vo svojej zbierke.

Portrétové fotenie
v štúdiu

Ideálne v každom ročnom období.  Pohodlie štúdia, miesto na prezliekanie a make-up. V cene je už aj prenájom ateliéru.

Kreatívny portrét

Máš netradičný nápad alebo rád experimentuješ? Toto je balík pre teba. Od nápadu k realizácii, zaručený WOW efekt na konci.

Doplňujúce rady pre pózy na Instagram

Na Univerzite Wake Forest v roku 2012 uskutočnili výskum, v ktorom mali účastníci hodnotiť fotografie mužov a žien. Podľa ich výsledku ľudia z prevažnej väčšiny uprednostnili ľavú stranu tváre, ktorá sa vo všeobecnosti považuje za estetickejšiu. 

Ja osobne si nemyslím, že existuje niečo ako krajší a horší profil tváre, ale za skúšku to stojí. Odfoť sa z ľavej aj pravej strany a výsledok porovnaj sám. 

mužská tvár ľavá strana
Oliver

Čo podľa mňa funguje, je sústrediť sa skôr na atmosféru v zábere než na oblečenie samotné.” – tvrdí James Jonathan Turner, Londýnsky krajčír, ktorý edituje svoj profil do elegancie 50-tych rokov minulého storočia. Ak mu dáme za pravdu, treba hľadať prostredie, ktoré tú atmosféru dokáže vytvoriť.

Na elegantnejšie fotky odporúčam buď historickú časť mesta alebo nové kancelárske budovy, ktoré sa nachádzajú po celom meste.

lokácia na fotenie - Bratislavský hrad
Pózy na Instagram - muži

Ďalšiu inšpiráciu na pózy pre mužov hľadajte na mojom profile, alebo pod #pozy. Poprípade zavítajte na vtipný profil @brosbeingbasic, na ktorom chalani parodujú trendy z Instagramu.

Ďakujem modelom @naazzz25, @vangelsteve a olivervrspj za fotenie.