Preskočiť na obsah
Typografia a portrét

Typografia a portrét

Ako sa dá spojiť typografia a portrét? Pozrime sa na to.

Typografia je základným prvkom dizajnu, ktorý môže doplniť alebo narušiť vzhľad a dojem z fotografie.

V spojení s portrétnou fotografiou môže správna typografia dodať obrázku hĺbku a emócie, zatiaľ čo nesprávne písmo môže odvádzať pozornosť od objektu a celkovej estetiky.

V tomto blogovom príspevku preskúmame úlohu typografie v portrétnej fotografii a prediskutujeme niekoľko tipov a trikov na efektívne používanie písma vo vlastných záberoch. Či už ste profesionálny fotograf alebo začiatočník, tento príspevok vám pomôže posunúť hru s portrétmi na vyššiu úroveň pomocou sily typografie.

V rámci upratovania som prechádzal svoju zbierku fotiek (bavíme sa o 4 veľkokapacitných externých diskov) a som sa rozhodol vytvoriť sériu: portréty s písmenami abecedy.

Každé písmeno je reprezentované modelom s krstným menom na dané písmeno.

Vzniklo tak viac než dvadsať grafických výtvorov.

Portrét s písmenami A
Typografia a portrét
Portrét s písmenami C
Typografia a portrét D

Typografia a portrét - rôzne typy písma

Rovnako ako rôzne oblečenie a pózy môžu vyjadrovať rôzne emócie a osobnosti, rôzne písma môžu tiež komunikovať rôzne nálady a témy.

Napríklad formálne pätkové písmo môže byť vhodné pre tradičný profesionálny portrét, zatiaľ čo hravé bezpätkové písmo môže byť lepšie pre neformálnejší, kreatívnejší záber.

Pri výbere písma zvážte osobnosť a štýl vášho predmetu.

Môžete si napríklad vybrať tučné, grafické písmo pre sebavedomý, ostrý predmet alebo jemnejšie, ručne písané písmo pre romantický, intímny portrét.

Typografia a portrét

Kreatívne spôsoby využitia typografie v portrétnej fotografii:

Okrem použitia textu ako prekryvných obrázkov alebo titulkov existuje mnoho kreatívnych spôsobov, ako začleniť typografiu do svojich portrétnych záberov.

Môžete napríklad použiť písmená alebo slová ako rekvizity alebo kulisy alebo vyhláskovať správu pomocou tela alebo oblečenia subjektu.

Typografia a portrét M
Typografia a portrét O
Typografia a portrét P

Osvedčené postupy pri používaní typografie v portrétnej fotografii:

Správne zarovnanie, rozstupy a hierarchia sú dôležitými faktormi pri používaní typografie pri portrétnej fotografii.

Nezabudnite experimentovať s rôznymi umiestneniami, veľkosťami a farbami, aby ste našli najlepšiu rovnováhu medzi textom a obrázkom.

Typografia a portrét S

Existuje veľa fotografov, ktorí začlenili typografiu do svojej práce kreatívnym a zmysluplným spôsobom. Tu je niekoľko príkladov:

Gillian Wearing: Wearing je britská konceptuálna umelkyňa, ktorá do svojich portrétnych fotografií často začleňuje text. Vo svojej sérii „Znaky, ktoré hovoria, čo chcete, aby povedali,“ Wearingová fotografovala ľudí, ktorí držali nápisy s ručne písanými správami, ktoré vyjadrujú ich vnútorné myšlienky a pocity.

Isabel Eeles a jej Telová abeceda.

Najkreatívnejšie filmové postery.

Najžiadanejšie služby

Obľúbena klasika. Štandardné fotenie v meste alebo prírode pre každého, kto chce mať tie najkrajšie portréty vo svojej zbierke.

Ideálne v každom ročnom období.  Pohodlie štúdia, miesto na prezliekanie a make-up. V cene je už aj prenájom ateliéru.

Máš netradičný nápad alebo rád experimentuješ? Toto je balík pre teba. Od nápadu k realizácii, zaručený WOW efekt na konci.